About Us

Pmc Play Company

کمپانی و شرگت پی ام سی پلی در جهت تهیه و پخش و نشر آثار موسیقی ایرانی گام برمیدارد

 هدف ما ارائه و خدمات بهتر و کمک به پیشرفت موسیقی کشورمان و معرفی خوانندگان با استعدادهای برتر می باشد

تفاوت موسیقی غربی و ایرانی
موسیقی ایران بر خلاف محوریت گام در موسیقی غربی و برجستگی تنالیته، مدال و مایه محور بوده و ایست و تاکید نغمات و پیوستگی دانگها، خط سیر و ماهیت قطعات را تعیین می‌کند. دوم آنکه بر خلاف موسیقی غرب که معمولا قطعات از پیش ساخته و پرداخته می‌شوند، در موسیقی ایران، بداهه نوازی و در لحظه بودن و “آن” هنری از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
نکته‌ی دیگر، این است که بر خلاف موسیقی ایران که در آن ربع پرده وجود دارد، موسیقی غرب به جهت اعتدال ، فاصله‌ی کمتر از نیم پرده وجود ندارد، از این رو به هنگام استفاده از سازهای ایرانی در ارکستر در کنار سازهایی مثل پیانو، طبعا پرده‌بندی ساز ایرانی به نفع هم‌نوازی با سازهای غربی تغییر می‌یابد و این امری است که بر خلاف اصول ملایمت در تئوری موسیقی ایرانی است.
مساله‌ی ملایمت و منافرت در کتب موسیقی‌دان‌های ایران، همواره از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است و تغییر محل پرده‌ها بر روی ساز، امری نیست که خلق الساعه رخ دهد و استقبال عموم مخاطبان یکی از شروط اصلی ملایمت است.
در دهه های میان سالهای 1320 و 1350 به تدریج فضای جهانی و طبیعتاٌ فضای داخلی ایران با نوعی جبهه‌گیری علیه غرب و مواضع استعماری آن مواجه بود. دهه ی 1340 (حدود دهه ی 60میلادی) در نهادهای دانشگاهی و فرهنگی غرب، مسائل جهان سوم و مفهوم بیگانگی در جهان صنعتی و سرمایه داری غرب، به تدریج در حال طرح شدن بود و هم زمان در ایران، روشنفکرن، دیگر توان ترویج و تبلیغ غرب و موسیقی غربی را به شکل سابق نداشتند. تاسیس ” مرکز حفظ و اشاعه موسیقی ایرانی ” وابسته به رادیو تلویزیون در سال 1347 به انجام رسید.
هرج و مرج ایجاد شده توسط نوگرایان، این مرکز را وا داشت تا در ابتدا به گذشته، نگاه داشته باشد. جوانانی که در هنرستان ملی تحصیل کرده و با کمبودها و نواقص آشنا بودند، گرد هم آمدند و به بازجست اصول موسیقی سنتی پیش از شیوع جریانهای نوگرا پرداختند. نورعلی برومند، سعید هرمزی، یوسف فروتن و عبدالله دوامی، از جمله موسیقی دانان سنتی بودند که در مکتب میرزاعبدالله و درویش خان، آموزش دیده بودند و توانستند نسل جوانان دهه ی 40 و 50 را با موسیقی سنتی، آشتی دهند.
در دوران قاجار و با رونق موسیقی، بزرگان فن از جمله میرزا عبدالله و میرزا حسینقلی به رغم برخورداری از مهارت و استادی در نوازندگی و اتصال عملی به سنت های موسیقایی ایران، از نظر معلومات نظری علم موسیقی، فاقد دانش کافی بودند. شاید تداوم حکومت صفویه با رویکردهای مذهبی و شیعی و البته مخالف با موسیقی، یکی از علل همین شکاف نظری در حوزه ی علم موسیقی باشد. محمد رضا لطفی، حسین علیزاده، پرویز مشکاتیان، داریوش طلایی و مجید کیانی، از جوانانی بودند که در دهه ی پنجاه، ضمن تحصیلات آکادمیک و آشنایی با مبانی موسیقی غربی، از محضر اساتیدی همچون برومند و دوامی نیز، سنت‌های عملی موسیقی را فرا گرفتند.

ما موسیقی ایران را حفظ می کنیم  سرلوحه خود قرار داده وهمچنان به فعایتهای خود با قدرت ادامه می دهد

برای پخش و نشر اثار موزیک شما

برای پخش و نشر اثار موزیک شما , برای این رسانه بسیار مهم و با اهمیت است که اهنگ یا ترک از کیفیت و استاندارد کافی برخوردار باشد

و همینطور کیفیت عکس برای اسلایدر و کاوری که  خواننده را بهتر به مخاطبین خود معرفی کند

Caver : 1400×1400

Slayder : 1250×500

تمام مسئولیت آهنگ ( ملودی و شعر ووو) به عهده خواننده آثار میباشد و این رسانه هیچ مسئولیتی در قبال ان نخواهد داشت

ما این امکان را داریم علاوه در این سایت  در سایتهای بین المللی دیگر که وابسته و بنام پی ام سی پلی است مانند

 یوتیوب . اپارات . فیسبوک . تلگرام . اینستاگرام . نماشا  با نام  کانال  پی ام سی پلی و همچنین در سایتهای معتبر بین اللملی در لیست پایین

موزیک شما را پخش کنیم

Amazon, Spotify,  TikTok/Resso Apple Music, Beatport, MediaNet, Boomplay, Deezer, Instagram/Facebook, YouTube Music,  iTunes,   Pandora,  Shazam, Snapchat (beta), , Triller (beta), and Yandex Music (beta)!

برای پخش موزیک , آلبوم , ویدئو , پخش سراسری و تبلیغات با ادرس ایمیل و یا ایدی تلگرام تماس بگیرید

خواهشمندیم سعی کنید متن ارسالی ایمیل بهتر است فارسی نویسی باشد

برای پخش موزیک , آلبوم , ویدئو , پخش سراسری و تبلیغات با ادرس ایمیل و یا ایدی تلگرام تماس بگیرید

خواهشمندیم سعی کنید متن ارسالی ایمیل بهتر است فارسی نویسی باشد

 برای ارسال مستقیم ایمیل روی این گزینه ( ایمیل  ) کلیک کنید

یا از طریق ایمیلهای زیر

info@pmcplay.com

pmcplay61@gmail.com

.در تماس باشید pmc_play و یا آیدی تلگرامی

Pmc_Play